سورنا تاک

دانلود ویدیو

مصاحبه اختصاصی سورنا تاک با دکتر پویا فرهت-قسمت اول

در قسمت نهم از سورنا تاک با دکتر پویا فرهت گفتگو کردیم.

"داروسازی جوان در مسند مدیریت بزرگترین هلدینگ دارویی کشور"

این عبارت با وجود داشتن تناقض، عبارتی ست که شاید با آن بتوان دکتر پویا فرهت را معرفی کرد.

دکتر فرهتِ 41 ساله، مدیرعامل بزرگترین هلدینگ دارویی کشور یعنی تی­پی­کو (هلدینگ سرمایه گذاری دارویی تامین) است. هلدینگی که رتبه‌­ی اول صادرات و تولید مواد اولیه دارویی کشور را به خود اختصاص داده.

دکتر فرهت در سال 83 از دانشکده داروسازی دانشگاه تهران فارغ التحصیل شده و دو سال بعد از فارغ التحصیلی، تجربه­‌ی مدیریتی خود را با جایگاه مدیرِ محصولِ شرکت پخش رازی آغاز کرد. سال­های بعد، او تجربه‌­های بیشتری، با فعالیت در مقام مدیرعاملی شرکت­‌های البرز دارو، بهستان تولید و سبحان کسب کرد.

به گفته­‌ی دکتر فرهت، چالشِ سخت فعالیت حرف‌ه­ای او پذیرش مقام مدیرعاملی هلدینگ تی­پی­کو بود. او می‌­گوید این تجربه، متفاوت از تجربه‌­های گذشته او در صنعت بوده؛ چون او بیشتر در حوزه تولید دارو فعالیت داشته و ماهیت تی­پی­کو بیشتر سرمایه‌­گذاری ست. علاوه بر آن، به گفته‌­ی خودش تصور می­‌کرده که تی­پی­کو یک ارگان سیاسی بوده و برای او که همیشه از سیاسی بودن فراری ست، یک چالش سخت به شمار می‌رفته است.

از دکتر فرهت در مورد تیترهای خبری رسانه‌­ها مبنی بر اینکه علت انتصابش به عنوان مدیرعامل تی­پی­کو، رفاقتش با با مدیرعامل شستا (دکتر رضوانی فر) بوده پرسیدیم.

بعد از انتصاب دکتر فرهت به عنوان مدیرعامل هلدینگ تی­پی­کو، رسانه‌­های مختلفی نوشتند که علت این انتخاب، رفاقت او با دکتر رضوانی فر (مدیرعامل شستا) بوده است. در مورد این تیترهای خبری از دکتر فرهت پرسیدیم.

دکتر فرهت معتقد است که خلاء بزرگ عدم تصمیم‌­گیری در سیاست­گذاری دارو در کشور دیده می‌شود و علت اصلی این مشکل را گرفته شدن قدرت تصمیم­گیری از مدیران می‌­داند.

دکتر فرهت در پاسخ به سوال ما که "اگر رئیس سازمان غذا و دارو می‌­شدید، چه می‌­کردید؟" گفتند که "من این مسئولیت را قبول نمی‌کردم". و علت آن را حاکم بودن فضای سیاسی در سازمان غذا و دارو دانست که اگر این شرایط نباشد، آن صندلی را انتخاب می‌­کردند. شرایطی که به گفته‌­ی خودش "قاعدتا وقتی قرار است کسی بر روی این صندلی قرار بگیرد، باید خیالش راحت باشد از اینکه می‌­تواند راحت تصمیم بگیرد و اجرا کند و بحثِ سیاسی نباشد که من همیشه ازش فراری بودم."

 

  در قسمت‌های دوم و پنجم سورنا تاک دکتر پیرصالحی و دکتر دیناروند (روسای سابق سازمان غذا و دارو) نیز به این موضوع اشاره کردند که مقام   ریاست سازمان غذا و دارو بجای آنکه یک موقعیت و صندلی اجرایی و تکنیکال باشد، فضای حاکم آن را بیشتر سیاسی می­‌کند. 

 

در انتها از دکتر فرهت پرسیدیم بعد از سال­‌های زیاد تجربه در حوزه­‌ی صنعت دارو چه توصیه‌­ای برای فارغ­‌التحصیلان جوان رشته‌­ی داروسازی دارند؟

در این بخش از گفتگو، دکتر فرهت توصیه کردند که " انتخاب اول در کار حرفه­‌ای خیلی اهمیت دارد. برای این انتخاب وقت کافی بگذارند و نقطه‌­ی شروع را درست انتخاب کنند. پایه‌­ی تمام اتفاقاتی که در آینده در زندگی شغلی‌­شان میفتد، همین انتخاب اول است".

بخش دوم گفتگو با دکتر پویا فرهت را در قسمت دهم سورنا تاک (انتشار چهارشنبه 24 دی ماه ساعت 20) دنبال کنید.  

شما می­‌توانید نظرات­تان را در مورد این قسمت از سورنا تاک در این بخش با ما درمیان بگذارید.

نظرات شما

برای این مصاحبه نظری ثبت نشده است.